Біографія

Вищу освіту здобула в Запорізькому національному університеті, спеціальність журналістика. Останні 5 років діяльність пов’язана з громадською діяльністю у сфері екологіі. Має досвід роботи на державній службі. Зокрема, у 2006-2007 роках працювала заступником начальника обласного управління молоді та спорту Запорізької ОДА, працювала речником голови Запорізької ОДА Євгена Червоненка. З 2016 року помічниця депутата Запорізької міської ради Пріт Віктора , координувала екологічні питання.

З 2018 року керує міською громадською організацією «Дзига». Основним напрямком діяльності організації є кампаніі за чисте повітря, озеленення та заходи проти змін клімату.

«Дзиґа» розвиває систему громадського моніторингу повітря (датчики повітря) в рамках чесько-українського партнерства, озеленення міста, а також інших екологічних проектів в Запоріжжі і області, лобіювала відновлення роботи мобільної лабораторії моніторингу забруднення навколишнього середовища. З 2019 року мобільна лабораторія почала свою роботу в Запоріжжі.

«Дзиґа» входить до неформального об’єднання запорізьких громадських організацій і активістів, що опікуються питаннями захисту довкілля у місті, «Екокоаліцію Запоріжжя». За час своєї діяльності представники об’єднання, зокрема, домоглися закупівлі пересувної еколабораторії та фінансування її роботи коштом місцевого та обласного бюджетів.

Надалі планується створення екологічного порталу та мобільного застосування, де люди зможуть бачити найбільш «забруднені» вулиці. Для чого потрібні ці дані? По-перше, щоб бачити реальну картину в місті. Планувати свою логістику, прогулянку з дітьми, розвивати інфраструктуру в найбільш «вигідних» для життя районах, відстежувати взаємозв’язок природоохоронних заходів і динаміку щодо викидів, проводити медичні дослідження і так далі.

При цьому лабораторія — це тільки перший крок. Буде створена система як зі стаціонарними міськими постами, так і з громадським моніторингом і Дании з заводських лабораторій. Сьогодні в Україні дуже швидко і стрімко розвивається робота з відкритими даними в екологічному сегменті, складаються інтерактивні карти, обробляються масиви даних, що допомагають знайти взаємозв’язок між забрудненням і здоров’ям.

Заміжня, виховує двох дітей і веде підприємницьку діяльність в галузі PR та комунікацій.

Scroll Up